Par autorēm 

Vispirms mēs esam mammas! Mammas, kuras vēlas, lai jaunā paaudze izaugtu finansiāli veselīgāka, veiksmīgāka un saprātīgāka. Mēs ļoti vēlamies, lai mūsu bērni, nonākuši pieaugušo pasaulē, neapjuktu un skaidri saprastu, kuri lēmumi ir tie, kas viņiem palīdzēs, bet kuri - traucēs.

Visbiežāk par naudu skolā nemāca, arī mājās runāt ar bērniem par to pat neiedomājamies, finanšu plānošanā bērnus neiesaistām. Un tad pienāk brīdis, kad bērns nonāk pieaugušo pasaulē, saņem pirmo samaksu par savu darbu un sāk ar to rīkoties intuitīvi, pieļaut pirmās kļūdas. Kādēļ gan lai bērni šo mācību neapgūtu jau agrāk? Veicot eksperimentus naudas lietās, sniegsim viņiem iespēju pieļaut pirmās kļūdas jau bērnībā, lai pieaugušo pasaulē bērni ienāktu zinošāki!

Tā kā pašas esam ar ilggadēju pieredzi finanšu jomā, sākām runāt par naudu ar saviem bērniem. Nemanot klausītāju pulks pieauga, jo mūsu bērni pārvērtās par ziņnešiem savu draugu vidū, kur apsprieda šādus jautājumus: vai 100 eiro ir daudz, cik jāmaksā par komunālajiem pakalpojumiem, pārtiku visai ģimenei.

Pateicoties bērnu lielajai interesei par naudas tēmu, dzima ideja dalīties ar mūsu zināšanām un aicināt arī vecākus vairāk runāt ar saviem bērniem par finansēm, mācīt bērnus pieņemt līdzsvarotus, tālredzīgus lēmumus, kas sniedz ieguvumu arī šodien.

Tā radās šī grāmata. Grāmata bērniem saprotamā valodā, lasāma un pārrunājama kopā ar pieaugušajiem. Grāmata ģimenei.

Patiesā cieņā, 

Jolanta un Kristīne

Sazināties

Par mākslinieci 

Arī māksliniece ir mamma! Mamma, kura vēlas saviem bērniem iemācīt to, ko arī pati dažkārt vēl mācās. “Naudiņš mācās saprast naudu” ir lielisks rīks, lai mācītos kopā ar bērniem. Iedvesma radīt izzinošu un vienlaikus izklaidējošu materiālu bērniem nebija ilgi jāgaida vai tālu jāmeklē. Manas meitas ir mani labākie ideju ģeneratori un kritiķi. Ciešs kopdarbs, meitu ieteikumi, vairāki mēģinājumi atrast labāko zīmējumu valodu - tā radās ilustrācijas. Ilustrācijas bērniem saprotamā valodā, baudāmas un papildināmas kopā ar vecākiem. Ilustrācijas ģimenei.

Patiesā cieņā,

Agnese